تبلیغات رایگان

شبيه‌سازي فرآيندهاي نفت، گاز و پتروشيمي با aspen hysys

10 / 10
از 1 کاربر


نوشته‌ي: گروه ﻣﺆلفان انتشارات انديشه‌سرا:
سيدحسين احساني، سميه عليجاني، اميرحسين خليلي، محمد واعظ
احسان پاكدامن، مجيد محبي، عليرضا اشكوب، فاطمه صادقي
حميدرضا عرب‌زاده، قاسم كسائيان
ويراسته‌ي: سيد حسين احساني، بهزاد پاکروح و اميرحسين خليلي
بخش اول: فرآيندهاي پتروشيمي
آغاز کار، ترموديناميک در hysys، ايجادflowsheet، واکنش‌ها، ستون‌هاي عملياتي (واحد اتانول‌سازي)، واحد اتيلن گليکول، جداکننده‌ي آروماتيک، بهينه‌سازي، تقطير آزئوتروپي به همراه استخراج مايع-‌مايع، تقطير واکنشي، تقطير سه‌فازي،
بخش دوم: فرآيندهاي نفت
شروع به کار، چرخه‌ي تبريد پروپان، بوتان‌زدايي و پنتان‌زدايي، تعيين مشخصات نفت، زنجيره‌ي پيش‌گرم‌کن‌ها، ستون تقطير اتمسفريك نفت خام، ستون تقطير تحت خلأ، انتگراسيون حرارتي ، ارزيابي مبدل‌هاي حرارتي ، بهينه‌سازي ستون تقطير نفت خام ، رفتار فشار، حجم، دما
بخش سوم: فرايندهاي گاز
رفتار فازي مخلوط‌هاي چند‌جزئي، هيدرات‌هاي گاز طبيعي، واحد تبريد گازي و تعيين اندازه‌ي جداکننده‌ي ‌آن، مبدل‌هاي حرارتي، متراکم کردن گاز (کمپرسورها)، پمپاژ مايعات، سيستم‌هاي تبريد، تقطير، نم‌زدايي گاز طبيعي، شيرين‌سازي گاز طبيعي با آمين
تعداد معدودي از اين کتاب در مرکز پخش انتشارات انديشه سرا قابل تهيه است. (66400235-021)
درباره اين کتاب:
کتاب شبيه سازي فرآيندهاي نفت، گاز و پتروشيمي با aspen hysys کتاب آموزش نرم افزار aspen hysys با استفاده از فرآيندهاي مورد استفاده در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي بوده که براي کليه علامندان به شبيه سازي فرآيند در اين صنايع اعم از دانشجويان، اساتيد و مختصصان مي‌تواند مفيد باشد.
هدف از نگارش اين کتاب آشنايي بيشتر با توانمندي‌هاي نرم افزار aspen hysys بوده که با پوشش تئوري‌هاي مورد استفاده در نرم افزار ديد بسيار خوبي نسبت به نحوه انجام محاسبات در نرم‌افزار به خواننده ارائه مي‌دهد.
مطلب کتاب در سه بخش فرآيندهاي پتروشيمي، نفت و گاز ارائه شده که در هر بخش به کمک فرآيندهاي مختلف، خواننده را با فرآيند، نحوه شبيه سازي آن در نرم‌افزار، تکنيک‌هاي شبيه سازي و قابليت نرم افزار در محاسبه پارامترهاي مختلف آشنا مي‌کند. در بخش گاز، ابتدا خواننده با مفاهيم مورد توجه در اين صنعت به کمک روابط و نمودارهاي کتاب gspa engineering data book آشنا شده و سپس نحوه شبيه سازي هر فرآيند توضيح داده شده است.
اين کتاب مي‌تواند به عنوان مرجع درس آشنايي با نرم‌افزار در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گيرد. مطالب ارائه شده در بخش گاز اين کتاب را مي‌توان به عنوان يکي از مراجع درس فرآيندهاي گاز نيز مورد استفاده قرار داد.
کتاب ياد شده داراي سي و دو فصل بوده و خواننده را به طور کامل با مباحث اصلي در شبيه سازي فرآيندهاي پايا به کمک نرم افزار aspen hysys آشنا مي‌کند. متن روان و ساده کتاب آن را به صورت خودآموز درآورده اگرچه آشنايي با برخي از مطالب تئوري مي‌تواند در فهم برخي از مطالب کمک شاياني به خواننده داشته باشد.

مبلغ : 0 تومان
وب سایت :
آدرس :

تماس با آگهی دهنده

ایمیل شما : *
شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

آگهی های مشابه

10 / 10
از 1 کاربر
[ مجموع 27 آگهی ] [ مجموع 27 آگهی ]

ابرتبلیغ سایت جامع نیازمندی‌های کشور

ارزان تبلیغ کنید

هر ستاره هر ماه 1000 تومان

How do I advertise in AbarTabligh?

آمار سایت

مجموع آگهی طبقه بندی شده :
3313

قیمت طلا و ارز